TÜKETİCİ HAKLARI –İPTAL İADE KOŞULLARI


1-GENEL:
1.1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda ürünü aldığınız takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
2.2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satışı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

2-CAYMA HAKKININ KULLANIMI
2.1. kişiye veya ALICI’ ya alınacak ürünün faturası: İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

3-TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
ALICI, ödeme işlemlerini  kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder. 

4-ÖDEME
4.1. Ödemenizi banka havalesi veya EFT,  yaparak, sitemizde yer alan  banka hesabımıza (TL)
yapabilirsiniz.
4,2,.Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile online ödemeden yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde işlem sonunda kredi kartınızdan tutar  çekim işlemi gerçekleşecektir.

SATICI: GÜMRÜK  VE TİCARET MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Adres: Aziziye Mah. Şair Nedim Sk. no: 7/10  Çankaya/Ankara
E-posta: [email protected]
Tel:  0.312 306 81 01
Fax: 0.312 306 81 05